Jemma Simmons (Elizabeth Henstridge)
Agentka Jemma Simmons (fot. ©2013 ABC Studios & Marvel)

Genialna biochemiczka Jemma Simmons to wschodząca gwiazda działu badawczego T.A.R.C.Z.Y. oraz przyjaciółka i partnerka Leo Fitza. Do tej nierozłącznej pary jak ulał pasuje powiedzenie „kto się lubi, ten się czubi”. Simmons jest niezwykle entuzjastycznie nastawioną do świata pasjonatką nauki, dlatego możliwość udziału w operacjach terenowych traktuje jak przygodę życia.

ELIZABETH HENSTRIDGE

Wychowała się na farmie w pobliżu Sheffield na północy Anglii. Kiedy postanowiła zająć się aktorstwem, zamiast „normalną pracą” została okrzyknięta czarną owcą rodziny. Studiowała na Uniwersytecie Birmingham, a następnie w londyńskiej East 15 Acting School, by wkrótce potem przeprowadzić się do Los Angeles. 

W ciągu sześciu tygodni od przyjazdu uzyskała główną rolę w pilocie p.t. „Shelter” wyprodukowanym przez J.J. Abramsa i Marka Schwahna dla sieci CW. Punktem kulminacyjnym pierwszego roku pobytu w USA były zdjęcia do filmu „Reach Me” z udziałem Sylvestra Stallone oraz propozycja zagrania agentki Jemmy Simmons w „Agentach T.A.R.C.Z.Y.”. Od tego czasu Henstridge regularnie szczypie się z niedowierzania, nie może przestać się uśmiechać i kupuje wszystko, co wiąże się z Marvelem.