Leo Fitz (Iain De Caestecker)
Agent Leo Fitz (fot. ©2013 ABC Studios & Marvel)

Geniuszowi inżynierskiemu Leo Fitza dorównuje jedynie jego nieporadność w sytuacjach towarzyskich. Na szczęście zawsze nadaje na tych samych falach, co Jemma Simmons – partnerka z projektów badawczych. Są nierozłączni, a ponieważ nigdy nie prowadzili operacji w terenie, uważa się ich za parę żółtodziobów.

IAIN DE CEASTECKER

Szkocki aktor jest wschodzącą gwiazdą w Wielkiej Brytanii, a i w USA zaczyna wyrabiać sobie markę. Zagrał główne role męskie w dwóch ważnych serialach BBC: „The Fades” wyróżnionym niedawno nagrodą BAFTA w kategorii najlepszy serial dramatyczny i „Young James Herriot”, za który otrzymał nominację do nagrody BAFTA Scotland w kategorii najlepszy aktor telewizyjny. Thriller „In Fear”, gdzie gra główną rolę u boku Alice Englert zadebiutował niedawno na Festiwalu Sundance. De Caesteckera można też zobaczyć w fabule „Filth”, gdzie wystąpił wraz z Jamesem McAvoyem i Jimem Broadbentem. 

Podczas swojej pierwszej wizyty w Los Angeles, De Caestecker uzyskał stałą rolę w wyczekiwanym pilocie serialu „Agenci T.A.R.C.Z.Y.”, za produkcję którego odpowiadają Marvel/ABC/Joss Whedon. Poza tym, po zakrojonych na wielką skalę poszukiwaniach, aktor został wybrany do roli w reżyserskim debiucie fabularnym Ryana Goslinga p.t. „How to Catch a Monster”. W filmie wystąpią również Saoirse Ronan, Christina Hendricks i Ben Mendelsohn.